Sprawdź termin
Ikona zamknięcia menu
SPRAWDŹ NAS NA:
Ikona: Facebook
Ikona: Instagram
Ikona: LinkeIn
ADD SOME TEXT THROUGH CUSTOMIZER

O Nas

Bel Mon Resort

Bel Mon Resort to niesamowity obiekt wypoczynkowy stworzony z myślą o pięknym miejscu, w którym się znajduje i całym jego otoczeniu. Składa się z butikowego, pięciogwiazdkowego Hotelu Lili*****, Restauracji Mona oraz Berry SPA. Zapraszamy do klimatycznego resortu w Rybniku, który pozwoli Wam poczuć magię regionu.

Bel Mon Resort

Poznaj historię Bel Mon Resort

Zakon Cystersów

Od XII do początku XVI wieku znajdował się tutaj – na terenie dawnych Prus, klasztor cystersów w Rudach. Cystersi przyczynili się do rozwoju przemysłu hutniczego. Działała tutaj również bielarnia płótna, huta szkła oraz młyn wodny. Pomimo wyników plebiscytu w 1921 roku, podczas którego większość mieszkańców głosowała za przyłączeniem do Polski, wieś włączono do Niemiec, w obrębie których stanowiła miejscowość nadgraniczną i nadano jej nazwę Hochlinden. W 1939 roku na tych terenach miały miejsce niemieckie prowokacje, polegające na atakach na obiekty znajdujące się przy granicy.

Dwór cysterski wybudowany w późnym baroku jest największy zabytkiem Stodół. Był wzniesiony przez cystersów w 1736 roki, a potem przekształcony w 1774 roku. W ostatnich latach był on wykorzystywany przez ośrodek hipoterapii. Wnętrza budowli są znacznie zdewastowane. Dworek został poddany renowacji, aby mógł stanowić niesamowite i ważne miejsce w Rybniku.

Zobacz, co o nas mówią

Opinie

Doskonała
Na podstawie 74 opinii
Frank Bollmann
2024-02-02
Beautiful place to stay
Beata Su
2024-01-11
Luksusowe miejsce ze stadniną szwadronu śląskiego w sąsiedztwie. Dzielnica Rybnika Stodoły.
Ewelina Skierska
2024-01-02
Piękne miejsce, ekskluzywnie wyposażone z profesjonalną obsługą.Obiekt odrestaurowany z najwyższą dbałością o szczegóły,elegancja i szyk sprawia, że każdy gość czuję się wyjątkowo.

Odwiedziliście Bel Mon Resort? Opowiedzcie innym, dlaczego warto do nas przyjechać!

Zrelaksuj się z dala od zgiełku codzienności

BEL MON RESORT