Sprawdź termin
Ikona zamknięcia menu
SPRAWDŹ NAS NA:
Ikona: Facebook
Ikona: Instagram
Ikona: LinkeIn
ADD SOME TEXT THROUGH CUSTOMIZER

Atrakcje w okolicy

Atrakcyjne miejsca w Rybniku i okolicach na idealne krótkie wypady oraz całodniowe wycieczki.

Kajaki, Żaglówki - ośrodki sportów wodnych i rekreacji

Niedaleko Bel Mon Resort znajduje się Zalew Rybnicki. Nad tym zbiornikiem działa kilka klubów żeglarskich. Właśnie tutaj możesz spędzić miło czas z rodziną oraz przyjaciółmi, rekreacyjnie uprawiając sporty wodne. Zalew Rybnicki od wielu lat przyciąga miłośników takich aktywności. Lubisz kajakarstwo lub żeglarstwo? A może chcesz spróbować windsurfingu? To doskonałe miejsce do tego, aby rozpocząć swoją przygodę z tymi sportami. Świetnie będę bawić się tutaj również osoby, które o kajakarstwie i żeglarstwie już trochę wiedzą.

W celu organizacji wyjazdu lub rezerwacji biletu prosimy o kontakt z recepcją – telefon: +48 504 800 277.

Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach

Zakon cystersów powstał około roku 1098. Wówczas opat Robert de Molesmens wyjechał z macierzystego klasztoru, po czym założył nowy w Dijon w Burgundii. Swoją ideą nawiązywał on do pierwotnej, surowej reguły wywodzącej się od św. Benedykta. Zakon szybko zaczął zdobywać na popularności, zarówno we Francji, jak i w innych zakątkach Europy. W roku 1140 dotarł do Jędrzejowa. To właśnie stamtąd, lecz dopiero w połowie XIII wieku, zostali sprowadzeni pierwsi zakonnicy do Rud. Opactwo utworzono jako filię małopolskiego Jędrzejowa. Fundatorem był książę Władysław III. W skład zespołu klasztorno-pałacowego w Rudach wchodzą: kościół będący trójnawową bazyliką, czworobok średniowiecznego klasztoru pocysterskiego oraz dobudowane w późniejszym czasie skrzydła barokowej rezydencji pałacowej. Do terenu pocysterskiego zespołu klasztorno-pałacowego przylega park wraz ze stawem.

W celu organizacji wyjazdu lub rezerwacji biletu prosimy o kontakt z recepcją – telefon: +48 504 800 277.

Zabytkowa stacja kolei wąskotorowej

Kolej wąskotorowa w Rudach powstała pod koniec XIX w. Największą na całej linii stację w Rudach Wielkich umiejscowiono w połowie drogi. Główny budynek był częściowo wykonany z muru pruskiego. To właśnie tutaj mieściło się biuro zwiadowcy stacji. Obecnie jedynymi pozostałymi odcinkami są te ze Stanicy, z Rud do Paproci, a także stacja Rybnik Stodoły. Na stacji w Rudach czeka sporo atrakcji. Co pewien czas zabytkowe budynki są poddawane renowacji. Na torach postojowych gromadzone są unikatowe lokomotywy i wagony. Już teraz co rusz na tory wjeżdża parowóz Las-49 czy spalinową lokomotywę Lxd2. Okazjonalnie na trasie zobaczymy też najstarszy na świecie jeżdżący elektrowóz wąskotorowy. Z pewnością warto tutaj zajrzeć. Miejsce bowiem tętni życiem!

W celu organizacji wyjazdu lub rezerwacji biletu prosimy o kontakt z recepcją – telefon: +48 504 800 277.

Jezioro Rybnickie

Jezioro rybnickie jest zalewem, który prawie nigdy nie zamarza! Oferuje liczne kawiarnie oraz ośrodki rekreacyjne. Świetnym pomysłem na aktywne spędzenie czasu jest wynajęcie żaglówki, rowerku wodnego lub kajaka. Ciepła, przezroczysta woda zachęca do kąpieli. Czystą przyjemnością będą również spacery wzdłuż jeziora, dzięki licznym trasom. Za sprawą wyznaczonego traktu, można również wybrać się na wycieczkę rowerową. Przemierzanie korony tamy zagwarantuje przepiękne widoki na pobliską okolicę i jezioro. Jezioro zamieszkują liczne gatunki ryb. Zbiornik jest sztucznie zarybiany, a okazy osiągają zawrotne rozmiary. Z całą pewnością umiłują sobie to miejsce amatorzy wędkarstwa.

Nad Zalewem Rybnickim znajduje się również przystań żeglarska. W jej okolicy znajdziemy oczywiście klub żeglarski czy ośrodek szkoleniowy. Do dyspozycji żeglarzy jest tutaj sprzęt żeglarski, jachty, kajaki oraz deski windsurfingowe. To kolejny ciekawy przystanek w okolicy resortu, który pozwala na aktywny wypoczynek. Organizowana jest tutaj szkółka żeglarska dla najmłodszych, szkolenia czy zawody. Świetnie będą się bawić tutaj osoby interesujące się żeglarstwem regatowym.

W celu organizacji wyjazdu lub rezerwacji biletu prosimy o kontakt z recepcją – telefon: +48 504 800 277.

Pole golfowe

Kolejnym ciekawym miejscem do odwiedzenia w naszej okolicy jest Golf Resort Lipiny w niedalekiej Karvinie. W tym klubie golfowym organizowane są szkolenia oraz turnieje dla osób o różnym poziomie zaawansowania. Gra w golfa to okazja do spędzania czasu na świeżym powietrzu w spokojnej atmosferze. Ten sport to niezwykła aktywność, która pozwala budować wyjątkowe relacje, a także jest dobrą okazją do samodoskonalenia. To przede wszystkim świetna zabawa dla całej rodziny! Drużyna golfowa składa się z czterech osób – dlatego jest świetną atrakcją dla grup przyjaciół.

W celu organizacji wyjazdu lub rezerwacji biletu prosimy o kontakt z recepcją – telefon: +48 504 800 277.

Trasy rowerowe

Wokół Resortu znajdziemy sporo tras rowerowych, które aż zachęcają do wybrania się na wycieczkę. Przejażdżka wzdłuż rzeki Rudy dostarczy wielu urokliwych widoków. Ścieżka rowerowa wzdłuż Jeziora Rybnickiego sprawdzi się doskonale zarówno na samotną przygodę, jak i w większej grupie. Będąc w okolicy, warto również zajechać na plażę Pniowiec, która gwarantuje doskonałe miejsce na relaks i chwilę przerwy w trakcie wycieczki rowerowej. Nad zalewem znajduje się również Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji, gdzie na moment można przerzucić się na żaglówkę bądź kajak. Wielu wrażeń zapewni również przejazd zielonym szlakiem przez Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe. Będzie to wspaniała okazja do kontaktu z naturą. Może kolejnym punktem na Waszej trasie będzie Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach? Zachęcamy do pozwiedzania okolicy!

Park krajobrazowy

Park Krajobrazowy ``Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich`` jest położony w południowo-zachodniej części województwa śląskiego, zajmując wschodnie tereny Kotliny Raciborskiej oraz północne fragmenty Płaskowyżu Rybnickiego. Najbardziej charakterystyczna cecha przyrody tego Parku to zasobność dorzecza Rudy, Bierawki i Suminy w wody powierzchniowe. Stanowiła ona podwaliny w historycznej działalności cystersów, którzy prowadzili min. hodowlę ryb, a energię wody wykorzystywano jako napęd do młynów i kuźnic.Park charakteryzuje się malowniczym krajobrazem i wyjątkową florą oraz fauną. Znajdziemy tutaj liczne gatunki ptaków, gadów, płazów oraz innych zwierząt. Do innych ciekawych obszarów Parku należy Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, tzw. Pojezierze Palowickie oraz uroczyska „Głębokie Doły” i „Kencerz”. Do szczególnych wartości tego malowniczego obszaru należy krajobraz kulturowy, powstały w wyniku gospodarki pracowitych zakonników, cystersów, sprowadzonych na te ziemie w połowie XIII w.

W celu organizacji wyjazdu lub rezerwacji biletu prosimy o kontakt z recepcją – telefon: +48 504 800 277.

Rynek Rybnik

Początki Rybnika datowane są na XIII wieku. Nazwa wywodzi się stąd, że przed wiekami w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Rynek, był staw (rybnik). Wrzecionowaty układ urbanistyczny rynku ukształtował się już w średniowieczu. Przez długi okres znajdowały się tam skromne, drewniane budki. Murowane kamienice zostały wybudowane dopiero w XIX wieku. W obecnych czasach będąc na Rynku, można podziwiać wszelkiego rodzaju style architektoniczne. Są to zarówno spokojne, nawiązujące do sztuki antycznej budowle neoklasycystyczne czy neorenesansowe, jak i ozdobna secesja czy prosty funkcjonalizm. Najstarszą kamienicę można znaleźć na rogu Rynku i ul. Raciborskiej.

W celu organizacji wyjazdu lub rezerwacji biletu prosimy o kontakt z recepcją – telefon: +48 504 800 277.

Kopalnia Guido

Będąc na Śląsku warto poznać jego historyczne i przemysłowe dziedzictwo, jakim jest wydobycie węgla kamiennego. Odwiedzając udostępnioną dla turystów, nieczynną już kopalnię Guido, można przekonać się, jak zmieniała się technologia wydobycia począwszy od XIX w. Wystawa obejmuje niemal pięć kilometrów tras turystycznych, na poziomach 170, 320 oraz 355 metrów przebiegających pod ulicami Zabrza. Nie są to jednak wszystkie atrakcje. Pod ziemią znajduje się elektryczna kolejka podwieszana, maszyny górnicze oraz kaplica Świętej Barbary. Dla ciekawych, jak wygląda szychta na grubie, przygotowano możliwość wykonania szeregu prac górniczych pod okiem fachowca. Natomiast zmęczonych wrażeniami i spragnionych zaprasza najniżej położony (320m) pub w Europie. Na terenie Kopalni Guido odbywają się spotkania, konferencje czy wydarzenia kulturalne.

W celu organizacji wyjazdu lub rezerwacji biletu prosimy o kontakt z recepcją – telefon: +48 504 800 277.

Źródło: www.zabytkitechniki.pl

Sztolnia Królowej Luizy

Sztolnia Królowej Luizy jest wielkim i zróżnicowanym kompleksem wyrobisk oraz infrastruktury naziemnej. Wystawy pogrupowane są tematycznie i wiekowo, tak, aby każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Główne atrakcje to podziemna trasa wodna, podziemna trasa rodzinna, strefa edukacyjna, naziemna - park 12c oraz park techniki wojskowej. Odwiedzając Królową Luizę warto zobaczyć, jak kiedyś wyglądała praca górników, unikatowy chodnik w całości wykuty w węglu czy współczesne maszyny górnicze. Spływ trasą o długości 1km pod centrum Zabrza pozostawia niezapomniane wrażenia. Będąc na Śląsku warto, a nawet trzeba odwiedzić miejsca, które są unikatowym pomnikiem historii regionu.

W celu organizacji wyjazdu lub rezerwacji biletu prosimy o kontakt z recepcją – telefon: +48 504 800 277.

Kopalnia Ignacy

Kopalnia Ignacy to obiekt łączący historię górnictwa ze współczesnym życiem kulturalnym. Położony w Rybniku, niedaleko naszego resortu jest ciekawą propozycją na spędzenie wolnego czasu. Kopalnia oferuje wiele atrakcji, dzięki którym można poczuć industrialny klimat miejsca. Są to m.in. maszyny o napędzie parowym szybu Kościuszko i Głowacki oraz wieża ciśnień, z której można podziwiać piękną panoramę miasta. Na terenie Kopalni Ignacy odbywa się wiele imprez kulturalnych, takich jak koncerty, wystawy czy konferencje. Obiekt zdobył wiele nagród i wyróżnień, a biorąc pod uwagę bliskość jego położenia od naszego resortu, jest to jeden z punktów obowiązkowych do odwiedzenia na kulturalnej mapie Rybnika.

W celu organizacji wyjazdu lub rezerwacji biletu prosimy o kontakt z recepcją – telefon: +48 504 800 277.

Kraków

Stolicy województwa małopolskiego oraz dawnej stolicy Polski nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest to miejsce o urzekającej architekturze, bogatym życiu kulturalnym oraz świetnej, międzynarodowej kuchni. Jego niepowtarzalna atmosfera przyciąga turystów jak magnes. Zabytków jest tak dużo, że w trakcie jednego dnia starczy czasu na odwiedzenie tylko kilku najsłynniejszych. Warto wspomnieć choćby o Wawelu, Kościele Mariackim, Sukiennicach czy Kopalni Soli w Wieliczce. Po pełnym wrażeń dniu zwiedzania można wybrać się do jednego z wielu klubów lub pubów. Kraków przyciąga bogatą historią, wspaniałą architekturą, bogatą ofertą rozrywkową. Jest to miejsce warte odwiedzenia o każdej porze roku.

W celu organizacji wyjazdu lub rezerwacji biletu prosimy o kontakt z recepcją – telefon: +48 504 800 277.

Oświęcim

Miasto na terenie województwa małopolskiego kojarzone jest przede wszystkim z obozem zagłady Auschwitz i tragicznymi wydarzeniami II wojny światowej. Odwiedzając Miejsca Pamięci KL Auschwitz-Birkenau warto pozostać dłużej w mieście, by dowiedzieć się więcej o jego ciekawej historii. Oświęcim należy do najstarszych piastowskich grodów kasztelańskich w Polsce, wzmianki o nim sięgają 800 lat wstecz. W Muzeum Zamek można prześledzić historyczny rozwój miasta. Ważnymi punktami na trasie turystycznej są m.in. Muzeum Żydowskie, Synagoga Chewra Lomdei Misznajot, Rynek Główny, czy wieża obronna. To tylko niektóre z obiektów wartych odwiedzenia. Bulwary nad rzeką Sołą to propozycja spędzenia czasu dla spragnionych kontaktu z przyrodą.

W celu organizacji wyjazdu lub rezerwacji biletu prosimy o kontakt z recepcją – telefon: +48 504 800 277.

Gliwice

Miasto położone na Wyżynie Śląskiej, nad rzeką Kłodnicą. Do 1945r. Gliwice należały do Niemiec i da się to zauważyć, podziwiając efektowne kamienice. Stare miasto w Gliwicach to klasyka gatunku, ulice w kratkę i rynek na środku. Na rynku ratusz z wieżą i kolorowe kamienice z podcieniami oraz fontannę Neptuna, ponieważ Gliwice są miastem portowym. Kilka minut spacerem od gliwickiego rynku, stoi Zamek Piastowski z połowy XIV wieku. Zamek wchodzi w skład Muzeum w Gliwicach, gdzie obejrzymy eksponaty archeologiczne, w tym szkielet mamuta, ponadto stroje ludowe, zbroje czy rzeźby sakralne. Niedaleko rynku, w Parku Chopina jest Palmiarnia. W pięciu pawilonach zobaczyć można egzotyczne rośliny, których nie spotkamy w naszych ogródkach, kilka terrariów oraz ogromne akwaria z biotopem rzeki polskiej, azjatyckiej, Amazonki i jeziora Tanganika. Warto zobaczyć Radiostację, która jest najwyższą drewnianą konstrukcją na świecie. Wieczorem wieża jest efektownie podświetlona.

W celu organizacji wyjazdu lub rezerwacji biletu prosimy o kontakt z recepcją – telefon: +48 504 800 277.